کمپرسور اسکرو در تهران

نمایندگی فروش، تعمیر، قیمت و خرید کمپرسور اسکرو در تهران

کمپرسورهای اسکرو از کمپرسورهای بسیار مهم و پرکاربرد در صنایع و مشاغل مختلف می‌باشند. قطعات  این کمپرسورها وارداتی هستند و شرکت‌های مختلفی وجود دارند که این قطعات را وارد و مونتاژ می‌کنند. اگر قصد خرید کمپرسور اسکرو در تهران را دارید، باید بتوانید بهترین کمپرسور اسکرو را بسته به شرایط کاری و نیازی که داریدخریداری کنید

کمپرسورهای اسکرو از کمپرسورهای روتاری با جابجایی مثبت هستند که کار آنها تولید هوای فشرده می باشد در این کمپرسورها دو روتور مارپیچی به صورت نر و ماده قرار دارند که بعد از ورود هوا این روتورها به حرکت در می‌آیند و با حرکت دورانی نسبت به هم باعث فشرده سازی هوا می‌شوند.

 کمپرسورهای اسکرو قادر هستند، حجم هوای زیادی را فشرده و تولید کنند. این کمپرسورها از نظر کارکرد به دو دسته روغنی و بدون روغن تقسیم می‌شوند. در نوع روغنی از  روغن برای خنک کاری و کم کردن اصطکاک بین قطعات استفاده می‌شود هوای خروجی در این کمپرسور ها کمی آغشته به روغن است ولی در کمپرسورهای بدون روغن هیچ روغنی داخل دستگاه استفاده نمی‌شود. به همین خاطر دارای  هوای خروجی تمیز و با کیفیتی هستند.

 ولی این کمپرسورها قادر به کار کردن در دماهای بالا نمی‌باشند. از کمپرسورهای اسکرو بدون روغن در صنایع حساس مثل پزشکی و غذایی که به هوای تمیز نیاز دارند، استفاده میشود.  در این صنایع به دلیل رعایت مسائل بهداشتی و حفظ سلامت افراد باید از کمپرسورهای بدون روغن که هوای خروجی آنها عاری از هرگونه آلودگی می‌باشد، استفاده کرد.

 هر صنعتی با توجه به شرایط کاری و محیطی و بسته به نیاز و بودجه خود یکی از انواع کمپرسورهای اسکرو را انتخاب می‌کند.  کمپرسور ها  دارای قطعات و ساختار متفاوتی می باشند که هر کدام کارکرد خاصی را دارا می باشند.  هنگام خرید کمپرسور اسکرو در تهران بایستی همه جوانب  را در نظر بگیرید تا بتوانید کمپرسور مورد نیاز خود را انتخاب و خریداری کنید و با مشکلی روبرو نشوید. همانطور که گفته شد شرکت‌های مختلف زیادی در تهران وجود دارند که قطعات را مونتاژ و کمپرسورها را روانه بازار می‌کنند.  کیفیت مونتاژ قطعات در هر کدام از این شرکت‌ها متفاوت می‌باشد کمپرسورهای با کیفیت قطعا قیمت بالاتری دارند و اگر شما قصد خرید یک کمپرسور با کیفیت را دارید، باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید. چرا که خرید یک کمپرسور بی‌کیفیت می‌تواند چرخه تولید و روند کاری شما را با مشکل روبرو کند. به همین خاطر انتخاب یک کمپرسور خوب و با کیفیت می تواند اهمیت زیادی داشته باشد.کیفیت هوای خروجی کمپرسورهای اسکرو را با سه معیار می‌سنجند :

 • مقدار روغن موجود در هوای فشرده
 • مقدار رطوبت موجود
 • مقدار ذرات موجود در هوا ی فشرده

 این سه معیار با استاندارد  Iso 8573_1 شناخته می‌شوند. شما هنگام خرید کمپرسور اسکرو در تهران باید به این استانداردها توجه کنید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید. علاوه بر این کیفیت قطعات و نحوه چینش آنها در داخل دستگاه هم بسیار مهم است.

 یکی دیگر از مواردی که هنگام خرید کمپرسور اسکرو باید در نظر بگیرید خدمات پس از فروش کمپرسورها است.  داشتن گارانتی می‌تواند بسیار کمک کننده باشد و در صورت بروز مشکل و یا نیاز به تعمیر با صرف هزینه و وقت کمی، می‌توانید مشکل خود را حل کنید.

 کمپرسورها ظرفیت تولید مختلفی دارند شما  بسته به مقدار هوای فشرده‌ای که نیاز دارید باید کمپرسور خود را انتخاب کنید در هنگام خرید کمپرسور باید دمای محل نصب و فضایی که در اختیار دارید را نیز مد نظر قرار دهید. زیرا کمپرسورها حجم‌های مختلفی را دارند و برخی از آنها قادر به کار در دماهای بالا نیستند که باید این مورد را نیز در نظر بگیرید.

 اگر برای خرید یک کمپرسور اسکرو در تهران این موارد را رعایت کنید، می‌توانید یک انتخاب و خرید خوبی داشته باشید. از برندهای خوب و شناخته شده تولید قطعات کمپرسورها می‌توان برندهای زیر را نام برد:

 • برند ایرند ( هواساز ) :روتور کمپ آلمان
 • برند الکتروموتور: کایجیلی موتوژن
 • برند کنترل پنل: ARSIN آرسین
 • برند کنتاکتور: LS کره جنوبی
 • برند تسمه: DONGILدانگیل
 • برند فیلتر سپراتور:MKROPOOR میکروپور ترکیه

 قیمت کمپرسور اسکرو در تهران

 کمپرسور های اسکرو از مونتاژ چندین قطعه ی گوناگون ساخته می‌ شوند که اکثر این قطعات وارداتی هستند. لذا اولین عاملی که منجر به ایجاد تغییرات در قیمت کمپرسور اسکرو در تهران می‌ گردد، نرخ ارز و دلار است . ولی فقط قیمت دلار بر روی آن اثر گذار نخواهد بود و عوامل دیگری همچون هزینه‌ های ساخت و مونتاژ، قیمت آهن و غیره اثرات بسیار زیادی را بر روی قیمت تمام‌ شده ی کمپرسور اسکرو در تهران خواهد گذاشت اما حتی این دلایل نیز نمی‌ تواند بیان کند که چرا دو کمپرسور که دارای هوا دهی یکسانی هستند تفاوت قیمت زیادی با یکدیگر دارند.

 تولید کنندگان کمپرسورر باد در تهران غالباً به دو دسته تقسیم می‌ شوند که گروه اول محصولات خود را با کمترین حاشیه ی سود و با استفاده از قطعات ارزان‌ قیمت تولید می‌ کنند.

 استراتژی که این گروه از تولید کنندگان در پیش گرفته‌ اند پایین نگه‌ داشتن قیمت تولید کمپرسور های اسکرو است تا از این طریق بتوانند میزان فروش خود شان را زیاد تر کنند.

در واقع سود آنها در تعداد بیشتری است که به فروش می‌ رسانند، هر چه بتوانند تعداد بیشتری از کمپرسور های اسکرو را به فروش برسانند دارای سود بهتری خواهند شد.  به‌ همین خاطر تلاش می‌ کنند تا از قطعاتی استفاده نمایند که ارزان‌ قیمت‌ ترین قطعات موجود را تشکیل می‌ دهند.

 گروه دوم از تولید کنندگان کمپرسور در تهران شامل آن دسته از افراد می‌ شوند که کاملاً عکس گروه اولی‌ ها عمل می‌ کنند یعنی این تولید کنندگان در کنار حاشیه سود بیشتر همیشه سعی می‌ کنند تا از قطعات با کیفیت تری هم استفاده نمایند. تا بدین شکل بتوانند به‌ آسانی رضایت مشتریان شان را کسب نمایند چرا که این گروه از تولید کنندگان کمپرسور های اسکرو در تهران بر این باور هستند که انجام بهترین تبلیغات توسط مشتری‌ ها صورت می‌ گیرد و چه‌ بسا که آنها از خریدی که انجام می‌ دهند رضایت کاملی هم داشته باشند.

 ولی به‌ نظر شما خرید کدام یک از محصولات کمپرسور های اسکرو در تهران برای متقاضیان از صرفه ی اقتصادی بهتری برخوردار است؟!

 چیزی که به‌ طور قطع مسلم خواهد بود این است که کمپرسور های اسکرو در تهران که در زمان طراحی و تولید شان از قطعات با کیفیت تری در مونتاژ استفاده می‌ کنند، عمر طولانی‌ تری دارند و این فاکتور خود باعث می‌ گردد تا نرخ قیمت بالا تر این‌ دست کمپرسور ها در دراز مدت با هزینه‌ های کمتر سرویس و نگهداری کمپرسور جبران شود.

 لذا علت اصلی تفاوت قیمت کمپرسور را باید در قطعات و تجهیزات به‌ کار گرفته شده داخل کمپرسور اسکرو جستجو نمود، این قطعات شامل رادیاتور، آنلودر، کمپرسور و… می‌ شود. کمپرسور های اسکرو یکی از بهترین انواع کمپرسور های موجود در بازار تهران هستند که مشتری‌ ها با توجه به نیازی که دارند، می‌ توانند یک نوع خاص از کمپرسور اسکرو را برای کار مورد نیاز خود خریداری نمایند.

کمپرسور اسکرو چیست؟

کمپرسور اسکرو یکی از جدید ترین و به روزترین کمپرسورهای موجود در بازار است. در این نوع کمپرسور از دو روتوری چرخشی برای فشرده سازی هوا استفاده می شود.

یکی از این دو روتور به موتور متصل بوده و با چرخش خود روتور دیگری هم به چرخش در می آید. این دو روتور به صورت نری و مادگی درون یکدیگر حرکت می کنند و با نزدیک شده به هم کاهش حجم و فضای بین آنها، فرآیند فشرده سازی انجام می شود.

 کمپرسور اسکرو در دو نوع کمپرسور های روغنی و کمپرسور های غیر روغنی وجود دارد که به معرفی آنها خواهیم پرداخت:

 کمپرسور اسکرو بدون روغن یا اویل فری

 این کمپرسور اویل فری یا خشک دارای یک چرخ‌ دنده ی بیرونی است تا روتور های چرخشی که در جهت عکس یکدیگر در حرکت هستند را با هم هماهنگ کند.

 از آنجایی‌ که روتور ها با یکدیگر و با محفظه ی تراکم کمپرسور تماس ندارند به روغن‌ کاری هم نیاز پیدا نخواهند کرد در نتیجه به‌ صورت کامل هوای فشرده شده از روغن خالی است.

 کمپرسور خشک چون از روغن استفاده نمی‌ کند کاربرد بسیاری در صنایع بهداشتی و غذایی و دارویی دارد. علاوه‌ بر آن دما های زیاد را نمی‌ تواند تحمل کند و در شرایطی که فشار زیادی باشد هنگامی‌که دور موتور زیاد است توانایی کار را نخواهند داشت.

کمپرسور اسکرو غیر روغنی بیشترین نسبت‌ فشاری که تحمل می کند، ۳ برابراست که به‌ معنای این است که بیشترین نسبت فشار هوای خروجی ۳ برابر فشار هوای ورودی کمپرسور می تواند باشد.

 این کمپرسور در واقع وقتی در مقام مقایسه با کمپرسور روغنی قرار می‌ گیرد به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارد ولی از حساسیت بالاتری برخوردار می‌ باشد.

 محفظه ی روتور ها از میزان زیادی دقت در ساختار برخوردار هستند تا نشت روغن از بخش متراکم سازی به بخش ورودی هوا به کمترین میزان خود برسد.

کمپرسور اسکرو روغنی

 در این نوع از کمپرسور های اسکرو، روغن وجود دارد و حتی هوای ورودی به روغن آغشته می شود تا با تزریق روغن به آن روند روغن‌ کاری انجام می‌ شود.

 علت استفاده از روغن این است که روغن موجود در کمپرسور نه‌ تنها از داغ شدن روتور ها و دیگر اجزای آن جلوگیری می‌ کند، بلکه باعث می‌ شود تا ساییدگی قطعات و اصطکاک آنها کم شده و باعث افزایش طول عمر دستگاه می شود.

 لذا این کمپرسور ها در مقایسه با کمپرسور های بدون روغن و خشک طول عمر بیشتری خواهند داشت.  با در نظر گرفتن این مطلب که هوای فشرده‌ شده در کمپرسور های غیر روغنی کیفیت بالا تری دارد از آنها در فرآیند هایی که حساسیت بیشتری دارند استفاده می‌ شود.

روغن در کمپرسور های اسکرو ۴ نقش مهم را بر عهده دارد :

 • روان‌ کاری
 • آب‌ بندی
 • خنک‌ کنندگی
 • پخش کردن صدا

 شما می‌ توانید با توجه به نوع کاربردی که از کمپرسور اسکرو و انتظار دارید یکی از انواع آنها را انتخاب کنید.

 معایب کمپرسور اسکرو نسبت‌ به پیستونی

 کمپرسور های اسکرو و کمپرسور های پیستونی که به کمپرسور های رفت و برگشتی معروف هستند، دو نوع از بهترین کمپرسور های موجود در بازار هستند.

در زمان خرید پمپ باد امکان دارد تا با این پرسش رو به‌ رو شوید که برای فعالیت شما کدام یک از این کمپرسور ها مناسب است و کمی دچار سردرگمی گردید.

کمپرسور اسکرو

کمپرسور اسکرو یا دوار نوعی از کمپرسور های بادی است که از مکانیزم مثبت از نوع دوار استفاده می‌ کند.

 کمپرسور های اسکرو به‌ طور معمول در مکان‌ هایی که به حجم زیادی از هوای فشرده احتیاج است به‌ کار گرفته می‌ شوند.

 زمانی‌ که فعالیت صنعتی شما به حجم هوای زیاد و مداوم احتیاج دارد به‌ کار گیری کمپرسور اسکرو بهترین گزینه است.

 کمپرسور های اسکرو می توانند طولانی مدت کار کنند.

 کمپرسور پیستونی

 کمپرسور رفت و برگشتی یا کمپرسور هوای پیستونی، یک کمپرسور جا به جایی مثبت است که از یک سیلندر و پیستون برای فشرده سازی هوا حول محور میل لنگ استفاده می‌ کند.

   کمپرسور پیستونی معمولی مثل یک موتور احتراق داخلی کوچک دارای میله ی اتصال پیستون، میل لنگ، شیر و سیلندر است که با حرکت پیستون به‌ طرف پایین خلا بالای آن ایجاد می‌ گردد و این مجوز را خواهد داد تا هوای خارج با فشار اتمسفر سوپاپ ورودی را باز کرده و بخش بالای پیستون را پر می‌ کند.

بعد از توضیح مختصری در مورد هر دو نوع کمپرسور به بررسی و مقایسه این دو نوع کمپرسور می پردازیم:

 • کمپرسور پیستونی بازدهی در حدود ۳۰ درصد کمتر از کمپرسورهای اسکرو دارد.
 • کمپرسور های پیستونی سر و صدای بالاتری نسبت به کمپرسور اسکرو دارند.
 • کمپرسورهای اسکرو برای حجم های ۲۰۰۰ لیتر به بالا مورد استفاده قرار می گیرد.
 • کمپرسور های اسکرو از ظرفیت هایی که از دو هزار لیتر در دقیقه پایین‌ تر هستند، نسبت‌ به کمپرسور های پیستونی هزینه ی نگهداری بیشتری را دارند.
 • کمپرسور های اسکرو در مقایسه با کمپرسور های پیستونی دارای قیمت بیشتری هستند.
 • در ظرفیت هایی که از پونصد لیتر در دقیقه پایین‌ تر است کمپرسور های پیستونی مزیت‌ های رقابتی بالایی دارند که می‌ توان به هزینه ی نگهداری پایین، سادگی سیستم، و قیمت اولیه ی آنها اشاره نمود.
 • در کمپرسور های اسکرو در صورتی‌ که از روغن نامناسب استفاده شود و یا قطعاتی در دستگاه به‌ کار گرفته شوند، غیر استاندارد باشند و نیز عدم رعایت تعمیر و نگهداری اصولی و درست، قطعا دستگاه آسیب‌ پذیر خواهد شد.
 • در کمپرسور اسکرو به اپراتور با تجربه‌ تر و کار آزموده‌ تری برای نگهداری دستگاه نیاز است.

کمپرسور اسکرو در تهران

کمپرسور اسکرو یکی از انواع کمپرسورهای هوایی است که با استفاده از دو پیچ متحرک هوا را فشرده می‌کند. کمپرسور اسکرو در صنایع مختلفی مانند نفت و گاز، برق، خودروسازی، غذا و دارو و … کاربرد دارد. کمپرسور اسکرو در تهران به عنوان پایتخت صنعتی ایران یکی از محصولات پرطلب و پرمصرف است.

ویژگی‌های کمپرسور اسکرو در تهران

 • کمپرسور اسکرو در تهران با توجه به شرایط آب و هوایی و زیرساخت‌های صنعتی مناسب طراحی و ساخته شده است.
 • کمپرسور اسکرو در تهران دارای بازده بالا، عملکرد پایدار، نگهداری آسان و عمر طولانی است.
 • کمپرسور اسکرو در تهران قابلیت تنظیم فشار خروجی هوا را دارد و می‌تواند با سطح صدای پایین کار کند.
 • کمپرسور اسکرو در تهران دارای سیستم خنک‌کننده و روغن‌کش است که جلوگیری از گرم شدن بیش از حد و آلودگی هوا را می‌کند.

مزایای کمپرسور اسکرو در تهران

 • کمپرسور اسکرو در تهران نسبت به سایر انواع کمپرسورهای هوایی دارای قابلیت فشاردهی بالاتر، مصرف انرژی پایین‌تر، هزینه نگهداری کمتر و قطعات کمتر است.
 • کمپرسور اسکرو در تهران به دلیل داشتن ساختار ساده و قابل اطمینان، نیاز به تعمیرات کمتر و تعویض قطعات کمتر دارد.
 • کمپرسور اسکرو در تهران مناسب برای استفاده در شرایط سخت و نامناسب است، زیرا مقاوم در برابر گرد و غبار، رطوبت، دما و شوک‌های مکانیکی است.
 • کمپرسور اسکرو در تهران قابل حمل و نصب است و می‌تواند با منابع برق مختلف سازگار باشد.

معایب کمپرسور اسکرو در تهران

 • کمپرسور اسکرو در تهران نسبت به سایر انواع کمپرسورهای هوایی دارای هزینه خرید بالاتر است.
 • کمپرسور اسکرو در تهران نیاز به روغن دارد که ممکن است باعث آلودگی هوا و کاهش کیفیت آن شود.
 • کمپرسور اسکرو در تهران در صورت عدم رعایت استانداردهای فنی و ایمنی ممکن است باعث ایجاد خطراتی مانند انفجار، آتش‌سوزی، صدمات جسمی و … شود.
قیمت و خرید کمپرسور اسکرو در تهران

قیمت و خرید کمپرسور اسکرو در تهران

کمپرسور اسکرو در تهران یکی از بهترین گزینه‌ها برای تامین هوای فشرده در صنایع مختلف است. این کمپرسور دارای ویژگی‌ها و مزایای بسیاری است که باعث افزایش کارایی، کاهش هزینه‌ها و ارتقاء سطح صنعت در تهران می‌شود. البته باید توجه داشت که کمپرسور اسکرو در تهران نیز مانند هر محصول دیگری دارای معایب و نقاط ضعف خود است که باید با رعایت اصول و دستورالعمل‌های لازم به حداقل رسانده شود. امیدواریم با خواندن این مقاله بتوانید بهترین تصمیم را برای خرید و استفاده از کمپرسور اسکرو در تهران بگیرید.

نمایندگی کمپرسور اسکرو در تهران

نمایندگی کمپرسور اسکرو در تهران

کمپرسور اسکرو یکی از مهمترین و پرکاربردترین انواع کمپرسورهای صنعتی است که در بسیاری از صنایع و کارخانه‌ها به عنوان منبع تولید هوای فشرده مورد استفاده قرار می‌گیرد. کمپرسور اسکرو با استفاده از دو پیچ مارپیچ شکل که در یک بدنه قرار دارند، هوا را فشرده می‌کند و به خروجی منتقل می‌کند. این نوع کمپرسور دارای مزایای زیادی نسبت به سایر انواع کمپرسورها است، از جمله:

 • راندمان بالا و کاهش هزینه‌های انرژی
 • عملکرد پیوسته و بدون نوسان
 • سطح صدای پایین و کاهش آلودگی صوتی
 • نگهداری و تعمیر آسان و کاهش هزینه‌های نگهداری
 • عمر طولانی و افزایش بازده سرمایه‌گذاری

برای خرید و نصب کمپرسور اسکرو در تهران، می‌توانید با نمایندگی ما تماس بگیرید. ما به عنوان یکی از معتبرترین و با سابقه‌ترین نمایندگان فروش و خدمات کمپرسور اسکرو در تهران، آماده ارائه خدمات حرفه‌ای و با کیفیت به شما هستیم. ما با داشتن کادر مجرب و متخصص، تجهیزات مدرن و قطعات اصلی، قادر به انجام خدمات زیر هستیم:

 • مشاوره در خصوص انتخاب بهترین نوع و سایز کمپرسور اسکرو براساس نیاز شما
 • فروش کمپرسور اسکرو با قیمت مناسب و گارانتی معتبر
 • نصب و راه‌اندازی کمپرسور اسکرو با رعایت استانداردهای فنی و ایمنی
 • تعمیر و سرویس کمپرسور اسکرو با استفاده از قطعات اصلی و با ضمانت
 • آموزش به کاربران در خصوص روش‌های بهینه استفاده و نگهداری از کمپرسور اسکرو

برای دریافت اطلاعات بیشتر و هماهنگی برای بازدید رایگان، لطفا با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید. ما در هر ساعت از شبانه‌روز پاسخگوی شما هستیم.

تعمیر کمپرسور اسکرو در تهران

تعمیر کمپرسور اسکرو در تهران

کمپرسور اسکرو یکی از مهمترین تجهیزات صنعتی است که در بسیاری از کارخانه‌ها، کارگاه‌ها و حتی خانه‌ها استفاده می‌شود. کمپرسور اسکرو با فشرده کردن هوا، انرژی مورد نیاز برای انجام فعالیت‌های مختلف را تأمین می‌کند. برای نمونه، کمپرسور اسکرو می‌تواند برای رنگ آمیزی، جوشکاری، تولید باد، تهویه مطبوع و غیره به کار رود.

اما همانطور که می‌دانید، هر دستگاهی پس از مدتی نیاز به تعمیر و نگهداری دارد. کمپرسور اسکرو نیز از این قاعده مستثنا نیست. در صورت عدم تعمیر منظم و به موقع کمپرسور اسکرو، ممکن است با مشکلات و خرابی‌های جدی روبرو شوید. برخی از علائم نشان دهنده نیاز به تعمیر کمپرسور اسکرو عبارتند از:

 • کاهش فشار هوای خروجی
 • افزایش صدای کار کردن دستگاه
 • گرم شدن بیش از حد بدنه کمپرسور
 • روغن ریزی یا نشت هوا از شیرها و لوله‌ها
 • خاموش شدن ناگهانی یا دیر شروع به کار کردن دستگاه

اگر شما هم با چنین مشکلاتی مواجه هستید، پیشنهاد می‌کنیم سریعاً با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید و کمپرسور خود را برای تعمیر بفرستید. البته نباید فراموش کنید که همه تعمیرکاران قادر به تعمیر کمپرسور اسکرو نیستند. برای تعمیر کمپرسور اسکرو، باید دارای دانش و تجربه لازم باشید. در غیر این صورت، ممکن است باعث آسیب بیشتر به دستگاه شوید.

به همین دلیل، ما در این پست قصد داریم به شما چند نکته را درباره انتخاب تعمیرکار مناسب برای تعمیر کمپرسور اسکرو در تهران بگوئیم. با ما همراه باشید.

 • بررسی مجوز و گواهینامه: یک تعمیرکار حرفه‌ای باید دارای مجوز و گواهینامه رسمی باشد. این مدارک نشان دهنده صلاحیت و مهارت تعمیرکار در زمینه تعمیر کمپرسور اسکرو هستند. پس قبل از انتخاب تعمیرکار، حتماً از این موارد اطمینان حاصل کنید.
 • بررسی سابقه و اعتبار: یک تعمیرکار خوب باید دارای سابقه و اعتبار مناسبی در بازار باشد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت یا شبکه‌های اجتماعی تعمیرکار، نظرات و امتیازات مشتریان قبلی را مشاهده کنید. همچنین می‌توانید با تماس با مراجع قابل اعتماد مانند انجمن‌ها و سازمان‌های صنفی، درباره کیفیت و قیمت خدمات تعمیرکار اطلاعات بگیرید.
 • بررسی تجهیزات و قطعات: یک تعمیرکار متخصص باید دارای تجهیزات و قطعات لازم برای تعمیر کمپرسور اسکرو باشد. شما باید از تعمیرکار بخواهید که نوع و مدل قطعات را به شما نشان دهد و از کیفیت آن‌ها مطمئن شوید. همچنین باید از تعمیرکار بخواهید که به شما گارانتی کتبی بدهد که در صورت بروز هرگونه خرابی یا عیب، مسئولیت پذیرفته و آن را رفع کند.
 • بررسی هزینه و زمان: یک تعمیرکار منصف باید به شما هزینه و زمان تقریبی تعمیر را پیش از شروع کار اعلام کند. شما نباید با تعمیرکارانی که هزینه را پس از تعمیر مشخص می‌کنند یا هزینه بالاتر از بازار می‌گیرند، همکاری کنید. همچنین نباید با تعمیرکارانی که زمان تعمیر را طولانی می‌کشند یا به شما زمان دقیق نمی‌دهند، همکاری کنید.

امیدواریم با استفاده از این نکات، بتوانید یک تعمیرکار مناسب برای تعمیر کمپرسور اسکرو در تهران پیدا کنید. البته ما هم در صورت نیاز، آماده خدمت‌رسانی به شما هستیم. ما گروه تخصصی تعمیر کمپرسور اسکرو در تهران هستیم که با دارا بودن مجوز، گواهینامه، سابقه، اعتبار، تجهیزات، قطعات، گارانتی، هزینه مناسب و زمان دقیق، می‌توانیم به شما خدمات حرفه‌ای و با کیفیت ارائه دهیم.

کمپرسور کمپرسور اسکرو از چه اجزایی تشکیل شده است؟

در میان انواع کمپرسورها، کمپرسور اسکرو از مهمترین و پرکاربردی ترین کمپرسورها می‌باشد. کمپرسور اسکرو کمپرسوری با مکانیزم جابجایی مثبت است که مزیت‌های فراوانی دارد و در صنایع مختلف و کارخانه‌ها کاربرد بسیاری دارد که وظیفه ی این کمپرسورها تولید هوای فشرده می‌باشد.

کمپرسورهای اسکرو در دو نوع روغنی و بدون روغن تولید می‌شوند که در نوع روغنی روغن وظیفه خنک کردن و کم کردن اصطکاک بین قطعات را بر عهده دارد. کمپرسورها  با توجه به کاربرد و نوع آن ها از قطعاتی تشکیل شده اند.  در کشور ما قطعات کمپرسورها وارداتی می‌باشند و در داخل تولید نمی‌شوند و شرکت‌های مختلفی وجود دارند که این قطعات را مونتاژ می‌کنند و کیفیت مونتاژ و کیفیت قطعات در شرکت‌های مختلف متفاوت می‌باشد.

 هر کمپرسور بر حسب کاربردی که دارد، می تواند قطعات جانبی مختلفی داشته باشد که هر چقدر این قطعات با کیفیت‌تر باشند، دستگاه کمپرسور از کارایی و بازدهی بیشتری برخوردار خواهد شد و در طول استفاده از آن با مشکلی روبرو نخواهید شد.

 اجزای تشکیل دهنده کمپرسورها عبارتند از موتور ،روتورها، شیر مکش ،آنلودر، سپراتور ،فیلتر هوا ،فیلتر روغن ،شیر ورودی ،شیر خروجی، سیلندرهای فشرده سازی و ….می‌باشد. با باز شدن شیر ورودی، هوا با عبور از فیلتر هوا وارد دستگاه می شود و فیلتر هوا باعث جداسازی ذرات آلاینده از هوای ورودی می شود.با این کار از آسیب رساندن آلاینده‌ها به دستگاه کمپرسور جلوگیری می‌شود.

بعد از ورود هوا روتورها که از اجزای اصلی تشکیل دهنده کمپرسورها هستند، با حرکت دورانی نسبت به هم باعث کم حجم شدن گازهای ورودی می‌شوند. دو روتور مارپیچی به صورت نر و ماده در کمپرسورها قرار می‌گیرند که روتور اصلی به موتور متصل است و با روشن شدن موتور شروع به کار می‌کند و روتور بعدی هم بعد از به حرکت درآمدن روتور اصلی شروع به کار می کند  و هوا با قرار گرفتن در فضای بین روتورها متراکم و کم حجم شده و در مرحله بعدی انلودر که وظیفه دارد هوای ورودی را کنترل کند با پر شدن حجم دستگاه جلوی ورود هوا را می‌گیرد و وقتی که ظرفیت مخزن کامل شد، شیر بسته می‌شود و ورود هوا به داخل دستگاه متوقف می‌شود.

 بعد از فشرده سازی می بایست روغن تزریقی از هوا جدا شود. در این مرحله سپراتور این جداسازی را انجام می‌دهد و روغن را از هوا جدا می‌کند و روغن جدا شده در انتهای مخزن جمع می‌گردد در این مرحله هوا آماده خروج از دستگاه می‌باشد ولی قبل از خروج به دلیل اینکه دمای هوای داخل دستگاه بسیار بالا می‌رود، نیاز است قبل از خارج شدن دمای آن کاهش پیدا کند.

 فرایند کاهش دما در رادیاتور انجام می‌شود رادیاتور دمای هوای فشرده را پایین آورده و در نهایت هوا با دمای کاهش یافته آماده خارج شدن می‌باشد. دسترسی آسان به قطعات یکی از نکاتی است که باید هنگام خرید کمپرسورها مورد توجه قرار گیرد تا در صورت نیاز به تعویض و تعمیر با مشکلی روبرو نشوید.

 خدمات پس از فروش کمپرسورها می‌توانند بسیار کمک کننده باشند تا در صورت بروز مشکل و خرابی در دستگاه با صرف وقت و هزینه بسیار کم مشکل دستگاه خود را برطرف کنید. از آنجایی که کمپرسورها یکی از مهم‌ترین دستگاه‌ها در صنایع مختلف مثل داروسازی، غذایی، الکترونیک خودروسازی و غیره می‌باشند، باید هنگام خرید این دستگاه‌ها وقت و هزینه بیشتری صرف کرد تا برای استفاده این دستگاه‌ها با مشکلی روبرو نشوید.

 کمپرسورهای اسکرو به دلیل مزیت‌های بسیاری که دارند از پرکاربردترین و مهم‌ترین کمپرسورها در صنایع مختلف می‌باشند. از مزیت‌های آنها می‌توان صدای کم، مصرف انرژی پایین، فضای کمتری که نسبت به سایر کمپرسورها اشغال می‌کنند وکارایی و کیفیت بالا را نام برد.

 این صنایع بر حسب نوع نیاز و شرایط کاری و محیطی خود، کمپرسور مورد نیاز خود را انتخاب می‌کنند. به دلیل استفاده زیاد این کمپرسورها در صنایع مختلف در حال حاضر شرکت‌های زیادی با برندهای مختلف کمپرسورهای اسکرو را تولید می‌کنند. شما می‌توانید برای خرید بهتر با مشاورین و متخصصین این امر مشورت همفکری کنید تا بتوانید بهترین نتیجه و عملکرد را از این کمپرسورها بگیرید.

 کمپرسور اسکرو به دلیل اینکه کمی ساختار پیچیده تری نسبت به سایر کمپرسورها دارند برای خرید و نگهداری نیاز به دقت و توجه بیشتری دارند به همین دلیل هنگام خرید این محصول با کارشناسان مربوطه آن مشورت کنید.

پست های مرتبط

ارسال دیدگاه برای %s