کمپرسور اسکرو بیتزر bitzer آلمانی

کمپرسور اسکرو بیتزر bitzer آلمانی

 کمپرسور اسکرو بیتزر bitzer آلمانی یکی از انواع کمپرسور های روتاری است که از دو عنصر مارپیچی به اسم اسکرو تشکیل‌ شده است. این دو عنصر در حالت متقابل در یک بدنه قرار گرفته‌ اند و با چرخش همزمان فضای میان آنها را کاهش می‌ دهند و گاز یا هوا را فشرده سازی می‌ کنند.

 کمپرسور اسکرو غالباً در صنایع سنگین و بزرگ برای فشرده‌ سازی هوا مورد استفاده قرار می‌ گیرد. کمپرسور های اسکرو فشار معمولی نوعی کمپرسور بادی یا هوای پویا هستند که برای فشرده‌ سازی هوای محیط به فشار معمولی معمولاً در محدوده ی هفت تا چهارده بار نیاز دارند و مورد استفاده قرار می‌ گیرند.

 کمپرسور های اسکرو در صنایع گوناگون و مکان‌ های مختلفی کاربرد خواهند داشت.  کاربرد های این کمپرسور های فشار معمولی بسیار گسترده است و در بسیاری از صنایع استفاده می‌ شوند که بعضی از آنها عبارت هستند از:

 • در تجهیزات دندان‌ پزشکی مورد استفاده قرار گرفته و در واقع هندپیس های دندان‌ پزشکی یکی از مواردی است که می‌ توان از کمپرسور های اسکرو در آن استفاده کرد یعنی با استرلیزه کردن آنها و هوای ورودی، هوایی که برای بیمارستان‌ ها و صنایع پزشکی مورد نیاز است تا فشرده شود را می‌ توان فراهم نمود. لذا نقش این کمپرسور ها در بیمارستان‌ ها و صنعت پزشکی بسیار پر رنگ خواهد بود.
 • در لوازم خانگی مثلاً کولر های گازی، فریزر ها و یخچال‌ ها و غیره هم کاربرد فراوانی دارد.
 • کمپرسور اسکرو در اتومبیل‌ سازی برای تزریق هوا به قالب پلاستیکی، خنک کردن قطعات و پاشش رنگ هم دارای کاربرد است.
 • در صنایع گوناگون مثل سیستم‌ های پنوماتیک، صنعت هواپیما سازی، ذخیره‌ سازی گاز های صنعتی و غیره نیز کاربرد دارد.
 • در صنعت پتروشیمی جهت تزریق کردن هوا به واحد های تولیدی از مواد شیمیایی استفاده می‌ کنند.
 • در صنایع چوبی و مبلمان برای خشک کردن چوب به کار می‌ رود.
 • در تهویه و تبرید برای تزریق هوای خنک به سیستم‌ های آن به‌ کار برده می‌ شود.
 • در صنایعی مثل بسته‌ بندی مورد نیاز برای پر کردن شیشه‌ ها و جعبه‌ ها و بطری‌ ها با گاز های خنک‌ کننده برای تزریق هوا به محفظه ی احتراق و نیز برای افزایش بازدهی سوخت در داخل نیروگاه‌ ها کاربرد دارد.
 • کمپرسور های اسکرو در ATM و دستگاه‌ های خود پرداز جهت ایجاد فشار هوای لازم برای جلوگیری کردن سرقت و حفظ امنیت به‌ کار گرفته می‌ شود.

 کمپرسور های اسکرو یک نوع از دستگاه‌ های صنعتی محسوب می‌ شود و برای افزایش فشار گاز یا هوا و فشرده‌ سازی از آن استفاده می‌ کنند و این کمپرسور با کمک دو شفت پیچی شکل که داخل محفظه‌ ای به‌ نام ایرند قرار دارد، هوا را فشرده می‌ سازد.

 از بزرگترین مزایای کمپرسور های اسکرو می‌ توان کاهش نسبی لرزش آن در قیاس با دیگر کمپرسور ها به‌ ویژه کمپرسور باد پیستونی را نام برد. لذا از کمپرسور اسکرو بیشتر در برنامه‌ های صنعتی استفاده می‌ شود مثل واحد های تولیدی، مواد غذایی و دارویی، صنایع سند پلاست، فولاد، صنایع پتروشیمی و نفت و … .

 قیمت‌ های کمپرسور اسکرو بیتزر bitzer آلمانی

 کمپرسور ها دستگاه‌ های مونتاژی ای هستند که به‌ دلیل آنکه قطعات گوناگون در زمان ساخت آنها مونتاژ می‌ شود از قیمت‌ های مختلفی در بازار برخوردار هستند. لذا اگر شما قصد خرید نوع خاصی از یک کمپرسور اسکرو بیتزر bitzer آلمانی را دارید و می‌ خواهید از قیمت آن مطلع گردید باید موارد مختلفی را در نظر بگیرید و سپس با توجه به آنها خرید خود را انجام دهید.

 حتما تفاوت در کیفیت، نوع کاربرد و اجزاء این دستگاه‌ ها را مدنظر قرار دهید چون همه ی فاکتور ها منجر به تغییر قیمت کمپرسور اسکرو می‌ شود. با وجود این عوامل موارد بیشتری وجود دارد که بر روی قیمت کمپرسور های اسکرو آلمانی اثر گذار هستند که شامل این موارد می‌ شود. بیشترین قطعه‌ ای که موجب می‌ گردد تا نرخ کمپرسور در بازار از قیمت‌ های مختلفی برخوردار شود، ایرند کمپرسور است.

 معمولاً در کمپرسور هایی که دارای کیفیت بالایی هستند، قطعه ی ایرند یا ساخت کشور آلمان است یا ساخت کشور ایتالیا است که در نوع کمپرسور آلمانی صدای کمتری تولید می‌ گردد و گزینه ی بهتری محسوب می‌ شود. دبی هوا بسیار اهمیت خواهد داشت و کاملاً این موضوع طبیعی است که هر چه میزان دبی هوا بیشتر باشد به همان مقدار نرخ قیمت کمپرسور اسکرو بیشتر می‌ گردد.

 تکنولوژی ساخت دستگاه یعنی کمپرسور اسکرو نیز بر قیمت آن تأثیر زیادی می‌ گذارد. سایر موارد همچون یاتاقان ها، برند های تجاری خاص و الکتروموتور ها هم بر روی قیمت آن اثر می‌ گذارد. فاکتور دیگری که در قیمت کمپرسور اثر می‌ گذارد، کلاس کمپرسور است که باید گفت کمپرسور کلاس صفر، درجه یک ترین و گران‌ ترین نوع کمپرسور است که در این نوع کمپرسور هیچ روغنی در هوای فشرده دیده نمی‌ شود.

 خرید کمپرسور اسکرو بیتزر bitzer آلمانی

 اگر قصد خرید کمپرسور اسکرو بیتزر bitzer آلمانی را دارید و می‌ خواهید این دستگاه با کیفیت را برای کارخانه و یا تولیدی مورد نظر تان تهیه کنید باید ابتدا این محصول را سفارش دهید.

 برای سفارش کمپرسور اسکرو بیتزر bitzer آلمانی دو راه پیش روی شما وجود دارد:

 • مراجعه ی حضوری به فروشگاه‌ های عرضه‌ کننده ی این محصول و بازدید دستگاهی که نیاز دارید و سپس گرفتن مشاوره در خصوص خرید کمپرسور اسکرو و در نهایت خرید کالا.
 • روش دوم بسیار آسان‌ تر و مقرون‌ به‌ صرفه‌ تر خواهد بود. چرا که دیگر نیازی به بازدید از فروشگاه‌ های مختلف وجود ندارد و فقط با صرف چند دقیقه زمان و مشاهده ی وب‌ سایت های گوناگون که در این زمینه به فعالیت می‌ پردازند، می‌ توانید محصول مورد پسند خود را تهیه و خریداری کنید. کمپرسور های اسکرو آلمانی در انواع مختلفی وجود دارند که انتخاب آنها باید با توجه به نیازی باشد که هر صنف تولیدی و یا کارخانه و صنعت بزرگ مدنظر قرار داده است.

 در پایان این مطلب باید ذکر کنیم که اگر برای خرید کمپرسور اسکرو بیتزر bitzer آلمانی آمادگی و یا شناخت لازم را ندارید نگران نباشید و این کار را به مشاورانی که در این مجموعه ها فعالیت می‌ کنند، واگذار کنید تا بهترین انتخاب را برایتان انجام دهند.

پست های مرتبط

ارسال دیدگاه برای %s